Radiosimplu.ro aduce în atenția cititorilor săi o întâmplare, de-a dreptul ilară, care a atras atenția tuturor. În urma unui anunț afișat într-o baie publică, cu privire la aruncatul hârtiei igienice în toaletă, o persoană a luat o decizie de-a dreptul neașteptată.
Conducerea unei instituții, în care activează o mulțime de persoane, a luat o decizie drastică în momentul în care angajații aveau tendința de a arunca hârtia igienică în toaletă. Astfel, a fost lipit un anunț cu următorul text: „Vă rugăm să nu mai aruncați hârtia igienică în toaletă. Folosiți coșul de gunoi! Vă mulțumim!”.
Deoarece românul este inventiv și face adesea haz de necaz, o persoană care a văzut anunțul a luat decizia de a folosi coșul de gunoi, așa cum solicită rugămintea de pe afiș. Acesta a aruncat coșul de gunoi în toaletă în locul hârtiei igienice.
Fă-ți ziua mai bună cu o doză de amuzament!
Bulă și Ștrulă discută la o bere:
– Plec în vacanță și nu pot să nu mă gândesc că, de câte ori am mai fost în vacanță, nevasta mea a rămas gravidă!
– Ah, Bulă. Și te-ai gândit ce să faci?
– Da, Ștrulă. Am planul perfect. Cred că de data asta o iau cu mine.
„Într-o dimineață un preot merge pe ulița satului. Se întâlnește cu o puicuță de vreo 15 ani:
-Sărut-mâna, părinte.
-BUNĂ!
Mai merge o bucată și se întâlnește cu o altă puicuță, de vreo 18 ani.
-Sărut-mâna părinte!
-Bună, bună!
Mai merge ce mai merge și se întâlnește cu o babă:
-Sărut-mâna, părinte.
-Mergi sănătoasă, Marie.”