Artistul britanic Mat Maitland și-a imaginat cum ar arăta frumusețile faimoase ale secolului al XX-lea dacă ar trăi în timpul nostru. Și pentru o imagine completă a lumii moderne, Mat le-a făcut celebrităților „operații plastice”.
Grace Kelly, Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn, Marilyn Monroe și chiar Prințesa Diana – Mat nu au cruțat pe nimeni!
Grace Kelly, faimoasa și frumoasa actriță de film:
Audrey Hepburn, una dintre cele mai frrumoase femei din secolul trecut:
Diana, Prințesă de Wales, operată și ea de talentatul artist:
Marilyn Monroe, femeia care nu mai are nevoie de nicio prezentare.
Elizabeth Taylor, vedeta Hollywoodului:
După intervenția artistului din MArea Britanie ne este clar tuturor că cele mai frumoase și mai talentate femei pe care ni le-a dat secolul 20 s-ar fi încadrat perfect, cel puțin din punct de vedere fizic printre vedetele de teatru, film sau televiziune din zilele noastre.