Acest om lucra cu calul lui când deodată a venit o furtună mare. Toată lumea fugea să se refugieze de ploaie, dar cu toate acestea a stat lângă calul său.
L-a îmbrățișat foarte puternic. Stătea lângă prietenul lui în ploaie. Când s-a oprit ploaia, domnul a realizat că mă uitam la el și cu un zâmbet care îți ajungea la suflet mi-a spus că trebuie să aibe grija de prietenul său.
Morala: Nu uita niciodată de prietenii adevărați în vremuri de furtună când aceștia te-au ajutat în vremuri de soare.